تالیفات

برای تهیه کتب می توانید با شماره تلفن ۷۲۲۸۲۸۲- ۰۱۳۱ تماس بگیرید.

Untitled-1 copy

کتاب رفتار درمانی چاقی (از پیشگیری تا درمان ماندگار چاقی) چاپ پنجم

تالیف: دکتر سید محسن مداح -انتشارات ایلیا

موضوع رفتار درمانی چاقی متمرکز بر ایجاد فرهنگی جدید در غذا خوردن در فرد و خانواده است. فرهنگی که در نتیجه آن رفتارهای غذایی که موجب افزایش وزن می شوند جای خود را نه به کم خوری غیر متعارف و موقت بلکه به روش درست تغذیه برای داشتن یک وزن متناسب و دوری از بیماری های شایع در عصر حاضر یعنی دیابت، بیماری های قلب و عروق و بدخیمی ها می دهد. در این مجموعه، آموزش تغذیه برای پیشگیری و درمان چاقی و مهم تر از همه راه کارهای کاهش وزن ماندگار با تاکید بر دوری جستن از خرافه های غذایی و راه های عجولانه و موقت برای کاهش وزن ارائه گردیده است. این کتاب بدنبال ایجاد تفکری جدید در افراد مبتلا به اضافه وزن است و هدف آن علاوه بر برملا کردن ریشه های رفتاری ایجاد کننده چاقی، نشان دادن رفتارهای غذایی جایگزین است .

 Untitled-2 copy

کتاب تغذیه کودک و نوجوان

تالیف: دکتر سید محسن مداح- انتشارات ایلیا

دانش والدین در تغذیه کودک و نوجوان و پیشگیری به موقع از اضافه وزن، کم وزنی و کوتاهی قد آنها کلیدی ترین عامل رشد

مناسب نوزاد، کودک و نوجوان و سلامت آینده آنها است. این دانش شامل نکات بسیاری از جمله اصول شیردهی، شروع غذای کمکی، ذائقه سازی کودک، آگاهی از تاثیر گذاری ساعت خواب و بیداری بر تغذیه کودک، بهترین ساعات صرف غذا، دلایل بی اشتهایی، مقدار نیاز کودک به لبنیات و میوه و ده ها نکته ی دیگر در خصوص تغذیه از نوزادی تا پایان سنین رشد است که در این کتاب در مورد آنها صحبت شده است.

 Untitled-3 copy

کتاب تغذیه و دیابت (از پیشگیری تا درمان) چاپ دوم

تالیف: دکتر سید محسن مداح- انتشارات ایلیا

سئوالات زیادی از دنیای غذاها در ذهن بیماران دیابتی وجود دارد و در این کتاب سعی شده است تا به آن ها پاسخ داده شود. فصل اول کتاب به آشنا کردن شما با ای بروز دیابت نوع دوم پرداخته است که با شناخت آن ها می توان  دلایل تغذیه راهکارهای پیشگیری این بیماری را آموخت.

فصل دوم کتاب اصول تغذیه درمانی های توأم با بیماران دیابتی را توضیح می دهد. در فصل سوم کتاب به تغذیة بیماری دیابت نظیر چربی خون بالا یا کبد چرب پرداخته شده است. در فصل چهارم کتاب، باورهای غلط تغذیه ای در مورد مصرف میوه، غذاهای رژیمی و … در دیابت مورد بحث قرار گرفته است و بالاخره در فصل پنجم کتاب فهرستی از اقلام غذایی که ممکن است نحوة مصرف آنان در دیابت مورد سئوال باشد، آورده شده است .

Untitled-5 copy

کتاب تغذیه در بارداری و شیردهی

تالیف: دکتر سید محسن مداح- انتشارات ایلیا

بارداری مقطع حساسی از زندگی مادر است که طی آن سلامت جسم و هوش کودک و نیز سلامت مادر در سایه ی مراقبت های مناسب بارداری تأمین می شود. رشد نامناسب جنین طی دوران بارداری، چه به صورت کُندی رشد و یا رشدِ بیش از اندازه، علاوه بر ایجاد مشکلات زایمان و نوزادی، می تواند خطر بیماری های مزمن در بزرگسالی شامل چاقی، دیابت و بیماری های قلب و عروق را افزایش دهد. علاوه بر این، بخش عمده ای از تکامل مغز و در نتیجه قوای ذهنی و هوشی کودک، در دوره ی جنینی شکل می گیرد و دست مایه ی رسیدن کودک به پتانسیلِ هوش، تغذیه ی مناسب در این دوره ی حساس زندگی است .

در این کتاب مراقبت های تغذیه ای پیش از بارداری، اصول تغذیه ی صحیح در دوران بارداری، تغذیه ی مادر در دوران شیردهی و نهایتاً راهنمایی برای پاسخ به سئوالات شایع در مورد تغذیه در بارداری و شیردهی، در ۴ بخش آورده شده است. مطالعه ی این کتاب برای مراقبین بهداشتی در مراکز بهداشت، پزشکان، بانوانی که در سه ماه آینده قصد بارداری دارند و بانوان باردار و شیرده توصیه می شود .